Od listopada odbywają się w naszej szkole zajęcia logopedyczne realizowane w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”, którego celem jest niwelowanie skutków wynikających z konieczności pozostawania uczniów w domu z powodu pandemii.
Potrzeba realizacji zajęć wynikła z trudności w budowaniu przez uczniów relacji społecznych oraz aktywnego podejmowania komunikacji werbalnej, które pogłębione zostały przez izolację i ograniczenie kontaktów społecznych wywołanych pandemią Covid-19. Dlatego głównym celem zajęć logopedycznych jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i językowych z powodu zahamowania mowy. Poprzez różnorodną aktywność zadaniową uczniowie podejmują wspólne działania, nabywają umiejętność werbalizowania komunikatów, budują formy wypowiedzi a przy tym mają okazję przebywać razem i bawić się.