„Igłą nitką wytwarzane”- pod takim hasłem 20 listopada 2021r. rozpoczęły się warsztaty plastyczne- rękodzieła. Zajęcia dla uczniów klasy VI szkoły podstawowej i branżowej szkoły I stopnia realizowane były w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno- Pedagogiczne”. Celem głównym warsztatów jest niwelowanie negatywnych skutków sprawności manualnej spowodowane przebywaniem przy komputerze w czasie trwania pandemii. Uczennice uczestniczące w zajęciach poszerzały wiedzę i umiejętności praktyczne związane z szyciem. Rozwijały myślenie twórcze, ucząc się cierpliwości, możliwości realizowania własnych pomysłów i współdziałania w zespole. Kolejnym ważnym elementem zajęć były działania, podczas których uczennice doświadczały wiele radości, zadowolenia i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac. Prezentowane poniżej obrazy są najlepszym dowodem na to, że tworzyły wspaniałe prace.