19. 02 2022 r. w Zespole Szkół nr 12, w ramach projektu ,,𝑃𝑂𝑀𝑂𝑅𝑍𝐸 𝑍𝐴𝐶𝐻𝑂𝐷𝑁𝐼𝐸-𝑊𝑆𝑃𝐴𝑅𝐶𝐼𝐸 𝑃𝑆𝑌𝐶𝐻𝑂𝐿𝑂𝐺𝐼𝐶𝑍𝑁𝑂-𝑃𝐸𝐷𝐴𝐺𝑂𝐺𝐼𝐶𝑍𝑁𝐸”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczęły się warsztaty integracyjne dla uczniów klasy II h i III k z Branżowej Szkoły I stopnia nr 8 . Ich głównym celem jest niwelowanie deficytów emocjonalnych uczniów po okresie izolacji społecznej i nauczania zdalnego.
Warsztaty integracyjne organizowane są na terenie szkoły w pracowni gastronomicznej, jako zajęcia praktycznego działania. Uczniowie z przygotowanych produktów mieli za zadanie, sporządzić wg receptury gastronomicznej: pierogi ruskie, surówkę z kapusty kiszonej oraz oponki. Zadaniem uczniów było przeanalizować recepturę gastronomiczną, poznać regulamin pracowni i zasady BHP podczas wykonywanych czynności, przygotować stanowisko pracy: odważyć i odmierzyć produkty. Potem sporządzili potrawy, które zaprezentowali i ocenili organoleptycznie. Podczas zajęć nawiązywali między sobą współpracę, budowali prawidłowe relacje koleżeńskie. Byli bardzo zaangażowani i kreatywni w przygotowywaniu potraw. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.