1 marca 2023 roku uczniowie kierunku Kucharz   odbyli jedną z wizyt studyjnych  zrealizowanych w ramach projektu ,,Czas na Kwalifikacje’’. Było to gospodarstwo ekologiczne-

Tematem wizyty było przetwórstwo zbóż i mleka w gospodarstwie ekologicznym. Uczniowie zwiedzanie  rozpoczęli  od młynu i magazynów zbożowych.  Rozpoznawali i poznawali zboża. Próbowali chleba na zakwasie z juchowskiej piekarni, a także formowali i wypiekali swoje chałki.

Uczniowie wysłuchali  wykładu dotyczącego roli produktów mlecznych w codziennej diecie . Wyostrzali zmysł smaku i węchu oceniając, czy produkty ekologiczne smakują inaczej. Spożywali lunch składający się z produktów rolnictwa ekologicznego. Na koniec poznali dobrostan zwierząt ,które zamieszkuje  w gospodarstwie ekologicznym.