W ramach projektu ,,Czas na Kwalifikacje’’ nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół nr 12 uczestniczyli w dniach 16.11.2021 i 23.11.2021 w szkoleniu z zakresu pomocy i metod pracy z uczniami z zaburzeniami psychicznymi.
Szkolenie poprowadził Mirosław Szczeglik z Zachodniopomorskiego Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości.
Nauczyciele podczas szkolenia zapoznali się z zachowaniami i trudnościami w funkcjonowaniu poznawczym i społecznym uczniów z zaburzeniami psychicznymi. Poznali zachowania dziwne , kłopotliwe, trudne. Powody występowania agresji i autoagresji ucznia, i seksualizacja zachowań. A także reagowanie i pomoc w sytuacjach kryzysowych. Poznali techniki i narzędzia pracy z uczniem z zaburzeniami psychicznymi.