25 października grupa uczniów ZS12 wybrała się w odwiedziny do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie.  Wizyta w strażackiej remizie to doskonała forma edukacji.
Poznaliśmy elementy  stroju strażaka i obejrzeliśmy wyposażenie prawdziwego wozu strażackiego. Dowiedzieliśmy się, że praca strażaków to nie tylko gaszenie pożarów, to także zabezpieczanie miejsc wypadków, akcje ratunkowe i wszystkie inne, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.
Dziękujemy bardzo Panom strażakom za ich poświęcenie i odwagę oraz za to jak dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo.
To była dla nas wspaniała lekcja. Dziękujemy!
Dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości możemy dokumentować imprezy i wycieczki w bardzo dobrej jakości. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań fotografią. Autorem większości zdjęć z wizyty w PSP jest uczeń klasy 4c - Michał.