Organizacja zajęć w szkole dla klas I-III szkoły podstawowej (wyciąg)

Obowiązuje od dnia 18.01.2021 r. do odwołania

1. Do szkoły może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Doobjawów zaliczamy m.in. temperaturę pow. 38 0 C, katar, kaszel, obrzęk nosa i gardła, i inne wskazujące na stan zapalny. Podstawą do odmowy wpuszczenia na teren szkoły (samochodu do przewozu dzieci) jest występowanie jednego z ww. objawów. Personel nie jest upoważniony do odstępstw od tej zasady ze względu na deklarowane reakcje alergiczne.
  2. Do szkoły nie może uczęszczać uczeń, którego domownicy przebywają w izolacji lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku powzięcia wiadomości o takim naruszeniu, dyrektor niezwłocznie powiadamia odpowiednie służby.
  3. Uczniowie są przyprowadzanie do szkoły (pojazdu doprzewozu dzieci) przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję wirusową, wg zasad określonych powyżej.
  4. Uczniowie i opiekunowie stosują się do zasad dezynfekcji rąk przy wchodzeniu na teren budynku. Uczniowie i opiekunowie wyrażają zgodę na pomiar temperatury przy wejściu do budynku szkoły.
  5. Opiekunowie mogą wchodzić na teren szkoły przy zachowaniu zasad ogólnych dot. przebywania w przestrzeni publicznej, przy zachowaniu dystansu min. 1,5 metra od innych dzieci oraz personelu szkoły. Opiekun dziecka przebywa wyłącznie w strefie wyznaczonej.
  6. Opiekun ma obowiązek wyposażyć dziecko w środki ochrony nosa i ust, do korzystania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz przestrzeni publicznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  7. Jeśli personel szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję, zostanie on niezwłocznie odizolowany a opiekun zostanie powiadomiony o konieczności zabrania dziecka ze szkoły. Opiekun zapewnia środek transportu.
  8. Ustalone zostają indywidualne harmonogramy dnia dla danych klas. Każda klasa przebywa w jednej, wyznaczonej istałej Sali. Zajęcia prowadzi jeden nauczyciel.

Pełny tekst wytycznych dostępny jest na stronie internetowej MEiN.