Uczniowie naszej szkoły od 12. do 19. października wzięli udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, ty zobacz mnie” na rzecz osób niewidomych oraz słabo widzących. Poprzez udział w zajęciach edukacyjnych, pogawędkach z nauczycielami oraz warsztatach plastycznych uczniowie poznali potrzeby, trudności , ale
i możliwości osób, które nie widzą lub widzą słabo. Celem kampanii było również kształtowanie wśród naszych uczniów postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową. Kampania społeczna w naszej szkole przeprowadzona przez P. Elżbietę Sokal i P. Patryka Miksę odbyła się przy okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przypadającego corocznie 15 października.